CHINDIA – HERMANNSTADT 1-3. rima victorie din acest sezon pentru formația lui Ruben Albes! Cum arată clasamentul

Chindia Târgoviște a început ideal partida de la Ploiești, de pe arena „Ilie Oană”. Ex-dinamovistul Daniel Popa a profitat de o eroare a defensivei sibienilor și a marcat în minutul 10. Formația lui Ruben Albes a egalat în minutul 30, printr-o lovitură de pedeapsă transformată de Romario Pires.

Mai mult, Hermannstadt a reușit să intre în avantaj la cabine, datorită execuției superbe din lovitură liberă a lui Andrei Sîntean. Rezultatul final a fost stabilit în minutul 82. David Mayoral, introdus la oaspeți după pauză, a fost pe fază la o pasă greșită trimisă în treimea adversă și a marcat primul gol în Liga 1.

LIGA I
ETAPA 5, 28 SEPTEMBRIE 2020
Hermannstadt

18:00

FC Botoşani

Cu această victorie, Hermannstadt ajunge la 5 puncte în primele 4 etape și ocupă momentan locul 7. Chindia e o poziție mai jos, cu 4 puncte acumulate.

toggle commentaries view

• 90′

Hermannstadt învinge meritat, după o prestație foarte bună.
  • 90′

Arbitrul fluieră finalul meciului.
  • 90′

Posesie: Chindia 50%, Hermannstadt 50%.
  • 90′

Daniel Constantin Florea execută o lovitură liberă spre poartă, dar mingea se duce departe de ţintă
  • 90′

• 90′

După un fault tactic, Ousmane Viera primește galben
  • 90′

Ousmane Viera de la Hermannstadt îl trage în jos pe Daniel Constantin Florea
  • 90′

Adrian Emil Scarlatache e sub presiune, reușește să respingă
  • 90′

Andrei Pițian trimite în careu din lovitură liberă
  • 90′

Ionuț Stoica este penalizat pentru că l-a împins pe Cristian Negut
  • 90′

Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 90′

Meciul se reia
  • 90′

Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
  • 90′

Vadim Rata de la Chindia intervine periculos asupra lui Romario
  • 90′

Marco Dulca e sub presiune, reușește să respingă
  • 90′

Adrian Emil Scarlatache trimite o centrare.
  • 90′

• 90′

Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Adrian Ionita de la Chindia i-a pus piedică lui Sonny Mustivar
  • 90′

Marco Dulca controlează balonul cu mâna.
  • 90′

Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 4
  • 90′

Franck Yameogo îl blochează pe Cristiano. Se dă lovitură liberă.
  • 90′

Tiberio Căpușă trimite o centrare.
  • 90′

Cristian Negut de la Chindia execută un corner scurt, de pe partea dreaptă.
  • 90′

Ionuț Stoica respinge în corner.
  • 90′

Vadim Rata trimite în careu din lovitură liberă
  • 90′

Posesie: Chindia 40%, Hermannstadt 60%.
  • 90′

Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Răzvan Dâlbea de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Denis Dumitrascu
  • 90′

Ionuț Stoica e sub presiune, reușește să respingă
  • 90′

• 90′

Daniel Constantin Florea de la Chindia trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
  • 90′

Ousmane Viera e sub presiune, reușește să respingă
  • 90′

Adrian Ionita trimite în careu din lovitură liberă
  • 89′

Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Sonny Mustivar de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Denis Dumitrascu
  • 89′

Chindia aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 89′

Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 89′

Repunere pentru Hermannstadt
  • 88′

David Caiado părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Sonny Mustivar.
  • 88′

Marco Dulca de la Chindia are o șansă de gol, dar lovitura sa de cap se duce pe lângă
  • 88′

• 87′

Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Adrian Emil Scarlatache de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Denis Dumitrascu
  • 87′

Goran Karanovic este penalizat pentru că l-a împins pe Denis Dumitrascu
  • 87′

• 86′

Hermannstadt are posesia.
  • 85′

Posesie: Chindia 49%, Hermannstadt 51%.
  • 85′

Paul Iacob părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Denis Dumitrascu.
  • 85′

David Caiado este penalizat pentru că l-a împins pe Adrian Ionita
  • 84′

Dinu Moldovan cere mingea
  • 84′

• 84′

• 83′

Chindia are posesia.
  • 82′

GOOOL! David Mayoral marchează.
  • 82′

David Mayoral ramane singur cu portarul advers…
  • 82′

Un fotbalist de la Chindia face o greşeală defensivă, care se putea transforma în gol
  • 82′

• 82′

• 82′

Paul Iacob trimite o centrare.
  • 82′

Chindia aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 81′

• 81′

Jo Santos trimite în careu din lovitură liberă
  • 80′

• 80′

După un fault tactic, Andrei Pițian primește galben
  • 80′

Andrei Pițian de la Chindia îl trage în jos pe Goran Karanovic
  • 80′

Șansă bună, David Mayoral de la Hermannstadt taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
  • 80′

Hermannstadt pleacă pe contraatac.
  • 80′

• 80′

Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 80′

Daniel Constantin Florea de la Chindia centrează, dar mingea iese în aut de margine.
  • 79′

Chindia pleacă pe contraatac.
  • 79′

Hermannstadt încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 79′

• 78′

Andrei Pițian e sub presiune, reușește să respingă
  • 78′

Jo Santos trimite o centrare.
  • 78′

Pasa lui Raul Opurt de la Hermannstadt e blocată de un adversar.
  • 78′

Cornel Dinu e sub presiune, reușește să respingă
  • 78′

David Caiado trimite o centrare.
  • 78′

• 77′

• 76′

• 76′

Franck Yameogo de la Chindia execută un corner de pe partea stângă.
  • 76′

Ousmane Viera respinge în corner.
  • 76′

Chindia încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 75′

Posesie: Chindia 48%, Hermannstadt 52%.
  • 75′

• 75′

• 75′

• 75′

• 75′

• 74′

Repunere pentru Chindia
  • 73′

• 73′

Dinu Moldovan e sub presiune, reușește să respingă
  • 73′

• 73′

Tiberio Căpușă de la Chindia îl trage în jos pe Jo Santos
  • 72′

• 72′

Un jucător de la Hermannstadt aruncă lung de la margine, de pe partea stângă, în careul advers.
  • 72′

Tiberio Căpușă e sub presiune, reușește să respingă
  • 72′

• 72′

• 71′

• 71′

• 71′

• 71′

Cristiano este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
  • 70′

• 70′

• 70′

Cum a ratat?! Franck Yameogo are o mare şansă de a marca, dar nu reuşeşte
  • 70′

Marco Dulca trimite o centrare.
  • 70′

• 69′

Raul Opurt de la Hermannstadt îl trage în jos pe Cristian Negut
  • 69′

Andrei Sintean părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu David Mayoral.
  • 69′

Daniel Constantin Florea este penalizat pentru că l-a împins pe Ousmane Viera
  • 69′

• 68′

• 67′

Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Adrian Ionita de la Chindia i-a pus piedică lui Romario
  • 67′

Valmir Berisha părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Franck Yameogo.
  • 66′

Daniel Popa părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Daniel Constantin Florea.
  • 66′

Goran Karanovic este penalizat pentru că l-a împins pe Tiberio Căpușă
  • 66′

Cristian Negut şutează bine pe poartă, dar goalkeeperul salvează
  • 66′

Valmir Berisha trimite o centrare.
  • 65′

Posesie: Chindia 47%, Hermannstadt 53%.
  • 65′

• 65′

• 65′

Cristian Negut de la Chindia execută un corner de pe partea dreaptă.
  • 64′

Tiberio Căpușă îşi vede un şut deviat
  • 64′

Daniel Popa de la Chindia îi pasează unui coechipier.
  • 64′

• 64′

• 63′

• 63′

• 62′

Chindia aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 62′

Meciul e dezechilibrat, Chindia domină clar și are posesia.
  • 62′

Fabio Fortes părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Goran Karanovic.
  • 61′

Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Cornel Dinu de la Chindia i-a pus piedică lui Fabio Fortes
  • 61′

• 60′

Posesie: Chindia 43%, Hermannstadt 57%.
  • 60′

• 60′

• 59′

• 58′

• 58′

Adrian Ionita șutează din afara careului, dar ratează ținta.
  • 58′

Răzvan Dâlbea e sub presiune, reușește să respingă
  • 58′

Vadim Rata de la Chindia execută un corner de pe partea stângă.
  • 57′

Daniel Popa îşi vede un şut deviat
  • 57′

Cristian Negut de la Chindia îi pasează unui coechipier.
  • 57′

• 57′

• 56′

Jo Santos de la Hermannstadt trimite în careu, dar Dinu Moldovan rezolvă situația.
  • 56′

Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 56′

• 55′

Posesie: Chindia 41%, Hermannstadt 59%.
  • 55′

• 55′

• 55′

• 54′

• 54′

• 53′

• 53′

• 52′

Şutul lui Cristian Negut este blocat.
  • 52′

• 52′

• 52′

Cristian Negut trimite în careu din lovitură liberă
  • 51′

Ionuț Stoica este penalizat pentru că l-a împins pe Daniel Popa
  • 51′

• 50′

Posesie: Chindia 39%, Hermannstadt 61%.
  • 50′

• 50′

• 49′

• 49′

Marco Dulca șutează din afara careului, dar ratează ținta.
  • 49′

• 49′

• 48′

Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Daniel Popa de la Chindia i-a pus piedică lui Ionuț Stoica
  • 48′

• 47′

Arbitrul fluieră. David Caiado îl atacă pe Adrian Ionita de la spate și e lovitură liberă.
  • 47′

Fabio Fortes este penalizat pentru că l-a împins pe Paul Iacob
  • 47′

Un jucător de la Hermannstadt aruncă lung de la margine, de pe partea dreaptă, în careul advers.
  • 46′

• 46′

• 46′

A început repriza a doua.
  • 45′

Duel echilibrat în prima repriză.
  • 45′

S-a terminat! Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize
  • 45′

Posesie: Chindia 38%, Hermannstadt 62%.
  • 45′

• 45′

Vadim Rata de la Chindia execută un corner de pe partea dreaptă.
  • 45′

Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 1
  • 45′

• 45′

• 45′

Andrei Pițian trimite o centrare.
  • 45′

• 45′

Fabio Fortes e sub presiune, reușește să respingă
  • 45′

• 44′

Adrian Ionita de la Chindia încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 44′

Valmir Berisha de la Chindia îi pasează unui coechipier.
  • 44′

• 43′

• 43′

Chindia aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 43′

David Caiado de la Hermannstadt preia slab mingea trimisă de un coechipier.
  • 43′

• 42′

Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Paul Iacob de la Chindia i-a pus piedică lui Raul Opurt
  • 41′

Arbitrul fluieră. Romario îl atacă pe Cristian Negut de la spate și e lovitură liberă.
  • 41′

• 40′

Posesie: Chindia 34%, Hermannstadt 66%.
  • 40′

Ce gol al lui Andrei Sintean!
  • 40′

GOOOL! Andrei Sintean marchează din lovitură liberă, cu efect. Minunată execuție!
  • 39′

După un fault tactic, Cornel Dinu primește galben
  • 39′

• 39′

Fabio Fortes de la Hermannstadt îi pasează unui coechipier.
  • 38′

• 38′

Paul Iacob este penalizat pentru că l-a împins pe Răzvan Dâlbea
  • 37′

Vadim Rata este penalizat pentru că l-a împins pe Ousmane Viera
  • 37′

Andrei Sintean şutează bine pe poartă, dar goalkeeperul salvează
  • 37′

• 37′

Jo Santos de la Hermannstadt execută un corner de pe partea dreaptă.
  • 37′

• 37′

Jocul e oprit, arbitrul vorbeşte cu jucătorii.
  • 36′

Dinu Moldovan respinge în corner.
  • 36′

Jo Santos de la Hermannstadt execută un corner de pe partea stângă.
  • 36′

• 36′

• 35′

Posesie: Chindia 36%, Hermannstadt 64%.
  • 35′

Tiberio Căpușă respinge în corner.
  • 35′

• 35′

Andrei Sintean de la Hermannstadt încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 35′

• 34′

• 34′

• 34′

• 34′

• 33′

Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Jo Santos de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Cristian Negut
  • 33′

• 32′

• 32′

• 32′

Daniel Popa trimite o centrare.
  • 32′

• 31′

GOOOL! Romario (Hermannstadt) înscrie de la penalty.
  • 30′

Posesie: Chindia 35%, Hermannstadt 65%.
  • 30′

PENALTY! Andrei Pițian de la Chindia împinge un adversar și arbitrul acordă penalty!
  • 30′

Şutul lui Romario este blocat.
  • 29′

• 29′

Tomas Diaz s-a accidentat şi e înlocuit de Vadim Rata.
  • 29′

• 28′

• 28′

• 27′

• 27′

• 27′

• 26′

Tomas Diaz este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
  • 26′

Tomas Diaz este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
  • 26′

• 25′

• 25′

Cum a ratat?! Fabio Fortes are o mare şansă de a marca, dar nu reuşeşte
  • 25′

Adrian Emil Scarlatache de la Hermannstadt centrează excelent…
  • 25′

• 24′

• 24′

• 24′

Meciul este umbrit de jocul foarte dur al ambelor echipe.
  • 24′

Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Răzvan Dâlbea de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Daniel Popa
  • 23′

Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Paul Iacob de la Chindia i-a pus piedică lui Adrian Emil Scarlatache
  • 22′

Ousmane Viera îl blochează pe Daniel Popa. Se dă lovitură liberă.
  • 22′

Daniel Popa comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
  • 21′

Daniel Popa de la Chindia faultează, lovindu-l pe Ousmane Viera cu cotul.
  • 21′

• 21′

Fabio Fortes trimite o centrare.
  • 21′

• 21′

Daniel Popa de la Chindia îl trage în jos pe Ionuț Stoica
  • 20′

• 20′

Valmir Berisha îl blochează pe Cristiano. Se dă lovitură liberă.
  • 20′

Daniel Popa trimite din lovitură liberă direct pe poartă, dar Cristiano controlează situația.
  • 19′

• 18′

• 18′

• 18′

Adrian Emil Scarlatache comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
  • 18′

Adrian Emil Scarlatache de la Hermannstadt faultează, lovindu-l pe Tomas Diaz cu cotul.
  • 18′

• 18′

Un jucător de la Chindia aruncă lung de la margine, de pe partea dreaptă, în careul advers.
  • 17′

• 17′

Cristiano e sub presiune, reușește să respingă
  • 17′

• 17′

• 17′

• 17′

• 16′

• 16′

• 15′

• 15′

• 14′

• 14′

• 13′

• 13′

Paul Iacob șutează din afara careului, dar ratează ținta.
  • 13′

• 13′

• 12′

Romario e sub presiune, reușește să respingă
  • 12′

• 12′

Valmir Berisha execută lovitura liberă, dar aceasta este blocată.
  • 11′

Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Raul Opurt de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Daniel Popa
  • 10′

• 10′

GOOOL! Daniel Popa marchează.
  • 10′

Daniel Popa ramane singur cu portarul advers…
  • 10′

Un fotbalist de la Hermannstadt face o greşeală defensivă, care se putea transforma în gol
  • 10′

• 9′

Adrian Ionita de la Chindia îl trage în jos pe Ousmane Viera
  • 9′

• 8′

• 8′

• 8′

• 7′

• 6′

• 6′

• 5′

Posesie: Chindia 54%, Hermannstadt 46%.
  • 4′

Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Romario de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Tomas Diaz
  • 4′

Jo Santos e sub presiune, reușește să respingă
  • 4′

Tomas Diaz trimite în careu din lovitură liberă
  • 4′

Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Ousmane Viera de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Daniel Popa
  • 3′

• 3′

Andrei Sintean este penalizat pentru că l-a împins pe Cornel Dinu
  • 2′

• 2′

• 2′

Paul Iacob de la Chindia faultează, lovindu-l pe Fabio Fortes cu cotul.
  • 1′

• 1′

Șutul lui Daniel Popa de la Chindia trece departe de poartă
  • 1′

Adrian Ionita trimite o centrare.
  • 1′

Terenul nu e în cea mai bună stare, dar se poate juca pe el.
  • 1′

E o zi caldă, minunată pentru fotbal.
  • 1′

Chindia are lovitura de începere, meciul a început.
  • 0′

Arbitrul fluieră începutul partidei.
  • 0′

Bine aţi venit pe Stadionul Ilie Oana, meciul va începe în aproximativ 5 minute.